x

Tropheuslarda yem seçimi

Tropheuslar için yem seçimi

 
 Bilindiği gibi her yeni türe geçiş yapıldığında baktığımız tür için hangi yem ve yem çeşitleri uygundur diye araştırmalar içine girmişizdir.Acaba bu yem olurmu olmazmı diye karasız kaldığımız dönemlerde olmuştur.

Bu tanıtımımda Tropheus'lar için uygun yem çeşitleri tecrübelerim doğrultusunda paylaşacağım.Diğer türler içinde aynı paylaşımlar gün aşırı yapılacaktır.

 Tropheuslarda otçul yemleri tercih ediniz

 

 www.turkiyeyemmerkezi.com

HİKARİ CİCHLİD EXCELL 
Hikari Cichlid Excel özel otçul (bitkisel yem yiyen) balıklar için formüle edilmiştir. Bu formül, buğday tohumu, spirulina,vitamin ve son derece besleyici sindirimi kolay bir diyet sağlamak için mineraller birleştiren güçlü bir renk geliştirme sağlar ve olağanüstü büyüme özelliklerini destekler.
Bu üstün diyet Afrika Cichlidleri ve birçok bitkisel beslenen türleri besleyebilir ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır.
ÖZELLİKLERİ
(Sinking) Suda yavaşça batan formda
Verilen miktarın kolay izlenmesi ve takip edilmesi
Aşırı beslenme problemini ortadan kaldırır
Su kalitesi problemleri azalır
Üstün kalitesi ile muadillerinden daha ekonomik
Renk Geliştirme
Yüksek buğday tohumu içeriği
Yüksek saf spirulina kültürü
Evcil hayvanınızın doğal renklerini hızlıca artırır.
Stabilize C vitamini içerir
Bağışıklık sistemini destekler
Uzun, sağlıklı bir yaşama sürmesine yardımcı olur.
Üstün Günlük Diyet
Doğal beslenme
Yüksek E vitamini içeriği, uzun vadeli sağlık ve canlılık sağlar
Linolenik asit, sağlıklı organlar ve aktif üremeye teşvik eder.
Kolay beslenme hızlı kullanımı için sindirilmiş
 
MEVCUT BEDENLER
2 oz Mini Pellet (14211)
8.8 oz Mini Pellet (14228)
2 oz Orta Pelet (14311)
8.8 oz Orta Pelet (14328)
Cichlid Excel detay
BESLENME ÖNERİLERİ
Günde 2-4 kere balık miktarınca bir kaç dakika içinde tüketilecek şekilde besleyin. Aşırı yemleme sonrası suda oluşabilecek su kirliliği riskine karşı dipte kalan yemleri dip temizleme aletleri yardımcılığı ile çıkartın.
 

 JBL NOVO MALAWİ


Malawi ve Tanganjika göllerinden gelen alg yiyici cichlidler için pul yem
 
* % 38 oranında en üst kalitede ve protein açısından zengin spirulina yosunu + plankton
* Great Rift Vadisi göllerinde yapılan çalışmalar alg yiyen chiclidlerin sıklıkla öngörüldüğü şekilde yeşil alg değil diyatome ( tek hücreli deniz otu) ve mavi-yeşil alg yediklerini göstermiştir.
* Alg otlama esnasında balıklar % 2-10 oranında , alg içerisinde yaşayan mikroorganizmalar şeklindeki hayvansal proteinleri tüketir. Aynı denge yem içerisinde bulunan karides sayesinde elde edilmiştir.
 SERA FLORA 
 

 Sera Flora su yosunu türlerinden ve bitkilerden,hububat ve hububat mamullerinden, balık ve balık mamullerinden ve spirilunadan oluşan bir yemdir.
Sera Flora bol miktarda doğal vitaminleri, amino asitleri ve maden tuzları içeren ve sindirimin kolay olması nedeniyle tüm süs balıklarına ara öğün olarak verilebilecek bir yemdir.
Vatoz (ör. Plecostomus), canlı doğuran, Malawi ve Tanganyika çiklitleri (ör. Tropheus) gibi bitki yiyen balıklar için Spirulina içeren bitkisel pul yemdir, Uygun beslenme, balıkları hastalıklara karşı daha dirençli yapar.
Dengeli bir beslenme için Sera Flora ve Sera spirulina tableti beraber kullanmanızı öneririz.
 
Tropical 3 algae 
TATLISU VE DENİZ BALIKLARI İÇİN ALG İÇEREN YEM
3-ALGAE GRANULAT algler bakımından zengin, yavaş vatan granüller halinde bir yemdir. Diyetlerinin önemli bir bileşeni algler olan otobur tatlı su ve deniz balıklarının günlük beslenmelerinde kullanılabileceği gibi omnivor balıklar için ek yem olarak da kullanılabilir. 3-ALGAE GRANULAT yemde üç tür alg bulunur. Bunlar, chlorella (Chlorella vulgaris), Ascophyllum nodosum ve kelp olarak da bilinen Laminaria digitata'dır. Chlorella'da bulunan doymamış yağ asitleri, proteinler (esansiyel aminoasitlerce zengindir), vitaminler; kelp alglerinden elde edilen mikro ve makro elementler (iyot, krom, selenyum ve demir) balıklara mükemmel bir kondisyon sağladıkları gibi onların hızlı bir şekilde büyümelerini ve oldukça canlı olmalarını sağlarlar. Bu granüllerle düzenli olarak beslenen balıklar, chlorella'da yoğun bir şekilde bulunan yeşil bir pigment olan klorofili bol miktarda alırlar. Klorofil sindirim sisteminde zararlı bakterilerin üremelerini sınırlandırmak suretiyle enfeksiyonları önlemekle kalmaz, ayrıca zeolit ile birlikte toksinlerin balıkların vücutlarından atılmasına da yardımcı olur. Aloe vera özü balıkların bağışıklık sistemini destekler ve sindirim sisteminde iyi bir bakteri florasının gelişmesine yardımcı olur. Güçlendirici özelliği bulunduğundan 3-ALGAE GRANULAT yemin karantinaya alınan, uyum sağlamakta olan ve iyileşme döneminde bulunan balıkların beslenmelerinde kullanılması önerilmektedir.BESLEME: gün içerisinde birkaç kere, küçük porsiyonlar halinde.
Süs balıkları için komple yem. İçerikler: tahıllar, %12 algler, bitkisel kökenli içerikler (%2 Aloe vera içerir), bitkisel protein özleri, balık ve balık türevleri, yumuşakçalar ve kabuklular, sebzeler, mayalar, sıvı ve katı yağlar, mineraller (%1 zeolit içerir). İlave içerikler (kilogram başına): Vitaminler, pro-vitaminler ve iz elementler: vit. A 31 000 IU, vit. D3 1 850 IU, vit. E 120 mg, vit. C 450 mg. İz elementler: E1 (Fe) 40,0 mg, E6 (Zn) 11,0 mg, E5 (Mn) 8,3 mg, E4 (Cu) 2,0 mg, E2 (I) 0,24 mg, E8 (Se) 0,24 mg, E7 (Mo) 0,05 mg. Antioksidanlar. Analiz: ham protein %43,0, ham yağ %8,5, ham selülöz %1,7, su %8,0.

Tetra pro vegetable 

[​IMG]


Ürün içeriği:

Balık ve balık ürünleri, bitkisel protein ekstraktı, tahıllar, maya, deniz yosunu spirulina , yağlar, yumuşak ve kabuklu deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, şeker, bitkisel orjinli ürünler, lesitin, sitrik asit, karnitin, doğal renklendirici ve koruyucular.

TETRA PHYLL 


İçindekiler: Balık ve balık ürünleri, tahıllar, maya, bitkisel protein ekstraktı, yağlar, yumuşak ve kabuklu deniz ürünleri, deniz yosunu, şeker, lesitin, vitaminler, doğal renklendiriciler ve koruyucular.

Spirulina Granulat 
[​IMG]

İÇERİĞİ: Balık ve türevleri,deniz kabukluları ve yumuşakçalar,plankton,tohumlar, alglerden bitkisel proteinler,maya ve soya,tahıllar,sebzeler,bitkisel ve hayvansal yağlar (HUFA*),lesitin,amino asitler (L-lysine) ,seçilmiş vitaminler,mineral tuzları ve elementler,doğal bağışkanlık güçlendirici BETA-1.3/1.6-GLUCAN.

*HUFA – Yüksek seviyeli yağ asitleri

ANALİZ: Ham protein min. 47.5%, Ham yağ min. 7.0%, Ham selüloz max. 5.0%, mineraller max. 9.0%, Nem max. 8.0%.

Vitaminler (Beher kg): vitamin A 29 800 IU., vitamin D3 1 900 IU, vitamin E 100 mg, L-ascorbyl-2-polyphosphate (stabilised vitamin C) 550 mg. 

TROPİCALL SUPER SPIRULINA FORTE 
[​IMG]

İÇERİĞİ: Spirulina algi,alg,mayalar,sebzeler,soya proteinleri,tahıllar,balık ve balık proteini konsantresi,yumuşakçalar ve kabuklular,plankton,bitkisel ve hayvansal yağlar,glukoz,lesitin, L-lysine mono-hydrochloride,özel seçilmiş vitaminler,mineral tuzları ve elementler, AB standartlarının izin verdiği oranda renklendiriciler ve koruyucular.
 Tropical super forte granulat flakes ve tablet olarak stoklarımızdadır 


TROPİKAL SPİRULİNA FLAKES 
[​IMG]
İÇERİĞİ: Balık ve türevleri, deniz kabukluları ve yumuşakçalar, plankton, tohumlar, alglerden bitkisel proteinler, maya ve soya, tahıllar, sebzeler, bitkisel ve hayvansal yağlar (HUFA),lesitin, amino asitler (L-lysine) ,seçilmiş vitaminler, mineral tuzları ve elementler, doğal bağışkanlık güçlendirici BETA-1.3/1.6-GLUCAN.

HUFA – Yüksek seviyeli yağ asitleri .

Omega One Super Veggie Kelp Flakes
[​IMG]

Tüm balıklar ,özellikle otçullar için uzun yaşam için sağlıklı bir diyet sunar. Afrika cichlidleri ve sazangillerde secevekler.
İdeal protein / yağ oranı daha iyi hazım, daha az Amonyum ve nitrit ile stressiz olarak daha fazla büyüme sağlar.Organix®in vitamin içeriği balıklarınızı değişen çevre koşullarına dayanıklı hale getirir.
Katkı 1000 (başına g):, (L-α-tokoferol asetat) (680 mg), B12 vitamini (50 mg), vitamin A vitamini (14.000 IU), Vitamin D3 (2.000 IU), E vitamini (600 mg) astaxanthin C (800 mg), riboflavin (20 mg), niasin (100 mg), (100 mg) inositol.
AB onaylı ve antioksidan katkılar.

Doymamış Omega 3 ve 6 yağ asitlerinin oranı en az% 3

Kullanımı : Yemi günde iki üç kez , iki dakikada bitirebilecekleri kadar atınız.

Bio-Marine Kens Spirulina Flake
[​IMG]

İçerik:

Özellikle tropheus türleri için yoğun spirulinalı pul yem.

Ham Protein Minimum 38.0%
Ham Yağ Minimum 8.0%
Ham Lif Maximum 3.5%
Nem Maximum 10.0%

Dainichi Cichlid Veggie Deluxe
[​IMG]

İÇİNDEKİLER

Kelp, beyaz balık unu, soya unu, buğday unu, krili, spirulina, karides, buğday tohumu, kalsiyum montmorillonite kil, bira mayası, süt tozu, vitamin karışımı, mineral karışımı, sarımsak, proteaz ve doğal sakız.

Tropical Super SpiruTabin A
[​IMG]
Afrika Ciklidleri ,deniz balıkları ve bitkisel beslenme ihtiyacı olan diğer tatlı su balıkları için yüksek oranda(%36) Spirulina platensis içeren bitkisel içerikli tablet yemdir. Spirulina platensis sindirim ve bağışıklık sitemlerini destekler.Büyümeyi ve mükemmel kondisyonu sağlayan,canlılığı arttıran yağ asitleri ,kolay sindirilebilir proteinler ,kaliteli amino asitler ,vitaminler ve iz elementlerin doğal kaynağıdır.

JBL Spirulina Flakes
[​IMG]

%40 Spirulina İçerikli Pul Yem
%2 Karides

Vitamin İçeriği, JBL Spirulina 1000gr. İçin:
Vitamin A: 21,000 I.E.
Vitamin D3: 2,000 I.E.
Vitamin E: 280 mg
Vitamin C (stab): 250 mg
Inosite: 750 mg
Ham protein 37.00 %
Ham fat 6.00 %
Ham fibre 1.10 %
Ham ash 7.00 %

Dainichi Cichlid Veggie Fx
[​IMG]
İÇİNDEKİLER

Esmer su yosunu (min.15% - max.30%), beyaz balık unu (min.10% - max.25%), soya unu (min.10% - max.25%), buğday unu(min.10% - max.20%), karides (min.15% - max.25%), spirulina (min.5% - max.10%), karides unu(min.15% - max.25%), buğday tohumu (min.10 – max.20%), plankton (min.10% - max.15%), bira mayası (min.5% - max.10%), bentonit / montmorillonite kil (min.1% - max.2%), süt tozu (min.5% - max.10%), sarımsak (min.1% - max.5%), proteaz (min.0,1 – max.25%), haematococcus yosunu (min.5% - max.10%), doğal sakız / gum (min.0,1% - max.2%) ve vitamin karışımı*,mineral karışımı*

O.S.I Spirulina Flakes 
[​IMG]

Balık unu, Spirulina, buğday unu, karides unu, Alg unu, Balık protein konsantrasyonu, Torula Kuru Maya, Artemia, Balık Yağı, karoten, lesitin, A vitamini Palmitate, DL-tokoferol Asetat, D-Aktif Hayvan sterol, Thiamin Mononitrate, kolin klorür, L-Ascorbyl-2-polifosfat, Kalsiyum d-Pantothenate, Inositol, Niacinamide, Riboflavin, Pyridoxine hidroklorür, Folik Asit, Menadione Sodyum Bisulfate, Biotin, Vitamin B12, Ethoxyquin (antioksidan olarak).

NEW LIFE SPECTRUM CICHLID FORMULA 
[​IMG]
1 mm. ölçüsünde granür halindeki yem, küçük ve orta boy çiklitleriniz için idealdir. Hormonsuzdur.
GENEL ÖZELLİKLER 
Ham Protein : % 34 (Minimum)
Ham Yağ : % 5 - % 9 (Minimum - Maksimum)
Ham Selüloz : % 3 (Maksimum)
Ham Kül : % 9 (Maksimum)
Kalsiyum : % 1 - % 2 (Minimum - Maksimum)
Nem : % 10
HCL'de çözülmeyen kül : % 3 (Maksimum)
NaCl : % 2 (Maksimum)
Metabolik Enerji : 2.500 Kcal/kg.

MİNERALLER 
Kalsiyum : % 1 - % 2 (Minimum - Maksimum)
Fosfor : % 0,7 - % 1,0 (Minimum - Maksimum)
Sodyum : % 0,7 - % 1,0 (Minimum - Maksimum)
Mangan : 10 mg/kg
Çinko : 30 mg/kg

VİTAMİNLER 
Vitamin A : 8.000 IU/kg
Vitamin D3 : 2.000 IU/kg
Vitamin B2 : 100 mg/kg
Vitamin B12 : 0.045 mcg/kg
Vitamin E : 200 IU/kg
Vitamin K3 : 300 mg/kg
Vitamin C : 200 mg/kg
Vitamin D : 450 IU/KG

YEM İÇERİĞİ 
Krill Unu : % 32
Balık Unu : % 21
Buğday Unu : % 19
Yosun Unu : % 10
Soya Unu : % 8
Balık Yağı : % 5
Beta Karoten : % 2
Spriluna : % 2
Mineraller : < % 1
Multivitamin : < % 1
Ethoxyquin : < % 1

Diğerleri Sarımsak, Ispanak, Brokoli, Kırmızı Biber, Kabak, Domates, Bezelye, Kırmızı ve Yeşil Lahana, Elma, Kayısı, Mango, Kivi, Papaya, Şeftali, Armut, Vitamin A-Asetat, Aktif D Hayvansal Sterol (D3), Vitamin B12 Katkıları, Tiamin, DL Alfa Tokoferol (E), Riboflavin Katkısı, Folik Asit, Niasin, Biyotin, Kalsiyum Pantotenat, Piridoksin Hidroklorid, L-Ascorby-2-Polyphosphate (Stable C), Etilendiamin dihidroiyodür, Kobalt sülfat, Bakır Proteini, Demirsülfat, Mangansülfat, Kolinklorür .

sera spirulina tablet
[​IMG]

Yemin İçeriği;
Spirulina, deniz yosunu, plankton, ıspanak, baharat bitkileri ve vitaminler.

JBL Novo Rift Sticks
[​IMG]

Vitamin A: 25.000 IU
Vitamin E: 300 mg
Vitamin D3: 2000 IU
Vitamin c (stabilize): 200 mg
Crude protein %31
Crude fat %3
Crude fibre %5.5
Crude ash %11 

HBH 8 Veggie ™ Flake(HBH yem)
[​IMG]
İçeriği :

Toz Spirulina , soya unu, Bezelye Toz, Kurutulmuş Yonca Yaprağı Tozu, Buğday Unu, Buğday Nişasta, Havuç Tozu, Ispanak Toz, balık unu, balık yağı, buğday tohumu, Bira mayası, deniz yosunu unu, lahana Toz, Pancar Toz, Soya Yağı, Soya Lesitin, buğday gluteni, astaxanthin, Vitaminler ve mineraller

Besin yüzdeleri :

28% Protein
9% Yağlı
6% Fiber
10% Rutubet

 

© 2019 Bayraktar Evcil Zafer Bayraktar Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.